Sizi İlgilendiren Paylaşımlar

Araç muayene tekrarı için randevu günleri dolu olduğunda ne yapılır?

Pratik Bilgiler
araç muayenesi randevu

Araç muayene tekrarında randevu almaya gerek var mı? Muayeneden geçemeyen aracınız için ikinci kez randevu almak istediniz fakat online araç muayene randevusu almak isterken tüm günlerin dolu olduğunu gördünüz. Hemen ücretsiz ikinci muayene hakkınızın yanacağını düşünür ve endişe edersiniz değil mi? Oysa bunun çok kolay bir çözümü var.

Muayeneden geçmeyen araç için ikinci kez randevu almak gerekir mi?

Randevu günleri dolu olsa bile, muayene tekrarı randevusu nasıl alınır?

Aracınız bazı ağır kusurlar nedeniyle muayeneden geçemediyse, tarafınıza verilen araç muayene raporunda muayene sonucunda ortaya çıkan kusur veya kusurlar maddeler halinde belirtilir. Muayene raporunda “Muayene Sonucu: Ağır kusurlu, Muayene onaylanmadı” diye bir not olur ve ayrıca ücretsiz ikinci muayene için bir son tarih belirtilir. Bu tarih ilk muayene tarihinden itibaren 30 gündür ve araya giren tüm tatil günleri de bu sayıya dahildir. Yani 5 Mayıs’ta yapılmış ilk muayene için ikinci bir ücretsiz muayene tarihi 5 Haziran olarak belirtilir.

Bundan sonraki süreçte, belirtilen tarih içinde araçta ağır kusur olarak belirtilen tüm konular ile ilgilenerek aracı tekrar bir muayeneye hazır duruma getirmek gerekir. Ancak araya giren resmi tatil günleri, yedek parça beklemek, ihmal etmek gibi bir çok nedenlerle aracınızdaki sorunları gidermede gecikebilir ve verilen tarihin son günlerine denk gelecek şekilde randevu almak isteyebilirsiniz. İşte burada en büyük sorun, geriye kalmış sayılı günlerde tüm randevuların dolu olduğunu görme ihtimalidir. Bu da sizi endişeye sevk eder ve ücretsiz muayene hakkınızın yanacağını düşünürsünüz.

Bu durumda hemen yapmanız gereken tek şey, Tüvtürk’ün müşteri hizmetleri numarasını aramak olacaktır. Tüvtürk müşteri hizmetleri numarasını arayıp sorununuzu anlattığınızda genelde yardımcı olmaktadırlar. Aramadan önce şu konulara dikkat etmeniz gerekir:

  • Muayene tekrarı randevu işlerini başlatmak için arama yapmadan önce ruhsat seri numaranızı hazırlayınız.
  • Aşağıda verdiğimiz Tüvtürk müşteri hizmetleri numarasını arayınız.
  • Sesli yanıt sistemini dinleyerek araç randevusu için 1 tuşuna basınız.
  • Sonraki aşamada araç muayene tekrarı için 2 tuşuna basınız.
  • Bundan sonra bir müşteri temsilcisine bağlanacaksınız.
  • Tüm randevu günlerinin dolu olduğunu belirtiniz ve ücretsiz muayene hakkınızın yanmaması için destek talep ettiğinizi belirtiniz.
  • Gerekli tüm bilgiler sizden alındıktan sonra müşteri temsilcisi sizi randevu bölümünden bir yetkiliye yönlendirecek veya size kısa sürede aranacağınızı belirtecektir.
  • Yaptığınız bu ikinci görüşmede yetkili kişi size bir gün ve saat belirterek uygunluğunu soracak ve onayınızı alacaktır.
  • Randevunuz onaylanacak ve sonrasında size randevu bilgileriniz SMS olarak gönderilecektir.

Tüm bu işlemler sonrasında aracınızın ücretsiz muayene hakkı yanmaktan kurtulacaktır. Aramanız gereken Tüvtürk müşteri hizmetleri numarası:

0850 222 88 88

Bu yazımızda muayene tekrarı randevu alma ve muayeneden kaldım tekrar randevu almak gerekir mi gibi soruların yanısıra, muayene tekrarı için randevu günleri dolu ise ne yaparız sorularına en doğru cevapları verdik. Yeni muayene için bol şans dileriz.