Sizi İlgilendiren Paylaşımlar

Saçı Bir Günde İki Kez Boyamak Zararlı mıdır?

Pratik Bilgiler Yaşam & Sağlık
saç aynı gün ikinci kez boyanır mı

Saç boyayan kişilerin nadiren de olsa başına gelen bir durum, saç renginin istenenden farklı olması veya boyama aşamasında bazı kusurların yapıldığının anlaşılmış olmasıdır. Bu tür durumlar genelde insanlar saçlarını kendileri boyarken ortaya çıkar. Bir hata görülmesi veya renkten pişman olunması durumunda, saçı hemen başka bir renge boyamak veya kusurları düzeltmek için aynı veya farklı bir tonda boya ile tekrar boyamak doğru bir hareket midir?

Saç Aynı Gün İki Kez Boyanabilir mi?

Günde 2 kere saç boyanır mı? Saçınızı asla bir günde iki kez boyamamalısınız. Bu, saçınıza onarılamayacak kadar zarar verir. Saçınızı tekrar boyamak için en az üç ila dört gün beklemelisiniz.

Saç ikinci kez ne zaman boyanır?  

Saç Boyama Arası Ne Kadar Olmalı? Peroksit içeren kalıcı saç rengi ile saçınızı boyarken, saçınızı sadece dört ila altı haftada bir boyamanız gerekir. Ne kadar uzun süre beklerseniz, o kadar az hasar olur. Ancak, arada gerçekten yeniden renklendirmeye ihtiyacınız varsa, daha az zararlı saç boyası kullanmanız ve aynı zamanda yüksek kaliteli bir saç bakımı yapmanız önerilir.

Yarı kalıcı saç boyası ile saçınıza herhangi bir şekilde zarar verecek peroksit veya diğer zararlı kimyasallar içermediği için saçlarınızı daha sık boyayabilirsiniz.

Ertesi gün saçımı tekrar boyayabilir miyim?

Ertesi gün saçınızı tekrar boyamanız önerilmez. Özellikle kalıcı saç boyası kullanıyorsanız. O zaman saçınıza daha fazla zarar vermeyecek yarı kalıcı bir saç boyası kullanmayı düşünmelisiniz. Yeni boyanmış saçlarınız üzerinde kullanabileceğiniz ve saçınıza eskisi kadar zarar vermeyecek bazı saç boyaları ve saç ürünleri bulunmaktadır. Ancak bu, saçınızın herhangi bir şekilde zarar görmemesini sağlamak için bir veya iki saç bakımı ürünü satın almanız gerekeceği anlamına gelir.