Sizi İlgilendiren Paylaşımlar

Nar Suyunun Faydaları Nelerdir? Narın Sağlığa Yararları.

Yaşam & Sağlık
narın faydaları

Nar, protein, lif, C Vitamini, K Vitamini, folat ve potasyum gibi vitamin ve minareller ile dolu harika ve lezzetli bir besin kaynağıdır. Nar kalın, yenmez bir kabuğa sahiptir. Meyvenin içi yüzlerce kırmızı, sulu ve yenilebilir tohum içerir. Nar taneleri olduğu gibi yenebilir veya işlenerek nar suyuna dönüştürülebilir. Sağlık uzmanları, nar ve diğer tüm meyveleri sıkmak yerine yemeyi önermektedir. Ancak yeni bir araştırmaya göre nar suyu özellikle bebekler için sağlıklı olabilir.

Günlük diyetinize sorunsuz bir şekilde entegre etmenize yardımcı olacak çeşitli nar suyunun sağlık yararlarına ayrıntılı olarak bakalım.

Nar suyunun kalp sorunlarına faydaları

Nar suyu içmenin bilinen birçok faydası arasında kalp problemlerinden korunma veya korunma çizelgesinin başında gelir. Her gün bir bardak nar suyu içmek, vücutta uygun kan akışının korunmasına yardımcı olur ve bu da kalp krizi ve felç riskini azaltmaya yardımcı olur. Meyvede antioksidan bileşenlerin varlığı, kötü kolesterolün önem kazanmasına yardımcı olur ve böylece arterlerin tıkanmasını önler.

Narın mide rahatsızlıklarına yararları

Nar suyunun bilinen sağlık yararlarından biri, karnınızı sağlıklı ve mutlu tutmaktır. Dizanteri ve kolera problemlerinden kurtulmaya ve ishal veya diğer herhangi bir sindirim problemi sırasında mideyi sakinleştirmeye yardımcı olur.

Osteoartrit riskini azaltır

Kadınlar için düzenli nar suyu tüketimi iyi bir haber olabilir. Onlara parlak bir cilt vermenin yanı sıra, onlara daha güçlü kemikler ve kıkırdaklar sağlamaya da yardımcı olur. Meyvede bulunan polifenol antioksidanlar, güçlü kemiklerin yenilenmesine ve gelişmesine yardımcı olur ve ayrıca uzun vadede kemik ve dokuların hasar ve dejenerasyon riskini azaltır. Günlük nar suyunun da kıkırdak hasarını önlediği bilinmektedir.

Diş ve diş etine yararları

Nar Suyu ile sağlıklı dişlere sahip olun. Herhangi bir diş eti veya diş enfeksiyonuyla savaşmaya yardımcı olan ve diş çürüğü, plak ve diğer çeşitli ağız hastalıkları sorunlarını kilometrelerce uzakta tutan antibakteriyel ve antiviral özelliklere sahiptir.

Anemi olasılığını azaltır

Nar suyu, anemi semptomlarını kontrol altında tutmaya yardımcı olan kana demir sağlanmasına yardımcı olur. Nar suyunun sağlığa faydaları arasında yorgunluk, baş dönmesi, halsizlik ve yorgunluk gibi sorunların tedavisi yer alır.

Narın bağışıklığa faydaları

Bir bardak nar suyu, günlük C vitamini ihtiyacınızın% 15’ini içerir; bu, güçlü bir bağışıklık sistemini sürdürmek ve inşa etmek için gereklidir.

Narın kilo vermeye yararları

Nar çok güçlü bir antioksidan ve iltihap önleyici meyvedir. Bu özelliğini de içerdiği tanen, antosiyanin ve yüksek seviyelerde flavonoid ile polifenollerin varlığından alıyor. Tüm bunlar narın yağ yakımı yani kilo verme konusunda etkili olmasını sağlar. Narın kilo verme ve yakmada etkili olmasının bir başka nedeni de içerdiği punisik asit. İşte bu yüzden kilo vermek ve kilosunu korumak isteyenler tarafından düzenli şekilde tüketilmesinde fayda var.

Nar suyunun cilde faydaları

Nar suyu içmek aynı zamanda cildin kendi kendine tamir etmesini sağlayan keratinosit üretimine de yardımcı olur. Narda bulunan bazı bileşikler, enzimlerin cildin kolajenini parçalamasını durdurmaya yardımcı olarak cildin sağlığını korur. Cildi derinlemesine nemlendirir. Narın cildin derinlemesine bakımına ve nemlenmesine yardımcı olan zengin bir punicic asit kaynağı olduğu bilinmektedir.

Narın hücre yenilenmesine yararları

Kirlilik, güneş ve güzellik ürünlerine maruz kalmak genellikle cildinizi hasara, pigmentasyona ve yaşlılık lekelerine karşı savunmasız hale getirir. Nar, cilt hücrelerinin yenilenmesine, kan dolaşımının artmasına ve iyileşmesine yardımcı olan antioksidanlara sahiptir.

Narın kırışıklığa yararları

Nar Suyu ile Kırışıklıkları Azaltın. Nar Suyunun yaşlanmayı geciktirici özellikleri, cilt yüzeyindeki kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü eğiten veya geciktiren epidermisi güçlendirmeye yardımcı olur. Günlük olarak bir bardak Real Fruit Power Nar içmek ciltteki elastin ve kolajen üretimini artırmaya yardımcı olur ve pürüzsüz ve genç bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Akne ve sivilcelere faydaları

Sivilce ve sivilce, sindirim sorunları veya hormonal dengesizliklerin bir sonucudur. Nar suyu, vücutta uygun kan dolaşımını teşvik ederek sindirim ve mide rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda sebum (ciltten salgılanan yağlı bir madde) üretimini düzenlemeye yardımcı olan, böylece akne ve sivilceleri kontrol altında tutan zengin bir C vitamini kaynağıdır.

Güneş koruması sağlar

Nar, güneşin sertliği ve bunun cildinize verdiği zararla mücadele etmenin harika bir yoludur. Zengin bir antioksidan kaynağı olarak, cildi cilt yüzeyinde serbest radikal üretimine karşı korur, güneşin zararlarından korur ve güneş yanığı belirtilerini azaltır.

Narın deri iltihabına faydaları

Nar, mükemmel iyileştirici özelliklere sahip iyi miktarda polifenol içerir. Narın herhangi bir şekilde tüketilmesi veya etkilenen bölgeye sürülmesi cildin hızla iyileşmesini ve enfeksiyonlarla savaşmasını sağlar. Ayrıca ciltteki yara ve lekelerin giderilmesine yardımcı olarak kusursuz ve ışıltılı bir cilt sağlar.

Nar Suyunun Saçlara Faydaları Nelerdir?

Saç köklerini güçlendiriri Nar meyvesinden elde edilen öz, genellikle saç tedavilerinde ve özellikle saç dökülmesini tedavi etmek için kullanılır . Meyvenin suyunu kafa derisine sürmek kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olarak kalın ve güçlü saçların uyarılmasını sağlar. Doğal parlaklık katar. Yumuşak, yönetilebilir ve ipeksi saçlar arzuladığınız şeyse, nar suyu günlük beslenmenizde bir zorunluluktur. Vitamin ve mineral bakımından zengin olan nar, saç derisini derinlemesine besler, doğru miktarda nemlendirir ve bakımını sağlar, böylece size canlı ve parlak saçlar verir.

Bağırsak Kurtları İçin Çözüm

Mide veya bağırsak kurtları çocuklar arasında çok yaygındır. Çocuğunuzun mide solucanlarını serbest bırakmak için, her gün bir bardak nar suyu verin. Solucan istilasından iyi kurtulma sağlayan antelmintik özelliklere sahiptir.

Ateşi kontrol altında tutar

Günlük olarak nar suyu içmek kişinin bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Ateş genellikle vücudun duman ve ateşe neden olan bakteri ve virüslerle mücadele edememesinden kaynaklanır.

Narın mide rahatsızlıklarına faydaları

Meyvenin büzücü özelliği, ishal, dizanteri ve diğer sindirim problemleri gibi mide rahatsızlıklarıyla körfezde mücadele etmeye yardımcı olur. Suyu günlük olarak içmek mide, basur ve basurdaki iltihaplanmaya karşı rahatlama sağlar.

Narın karaciğere yararları

Dünya, nar suyunun faydalarına yavaşça ve istikrarlı bir şekilde uyanırken, gerçek şu ki, eski zamanlarda meyveler yüksek tıbbi özellikleri nedeniyle yetiştiriliyordu. ‘Yaşam meyvesi’ olarak bilinen cennet bahçesinden çıktığına inanılıyordu. Narin çiçeğinden tohumlar gibi ışıltılı yakutlarına, lezzetli ve keskin suyuna; Nar, size sağlıklı bir vücut ve ışıltılı bir cilt verirken her türlü sorunu çözebilen sağlıklı ve etkili bir meyvedir.

Aile için doğru yiyecek ve diyet türünü seçmekle uğraşanlar için nar veya nar suyu işleri biraz daha kolaylaştırmanın lezzetli bir yoludur. Nar, günlük diyete eklenecek en besleyici meyvelerden biridir.